tel. číslo: (421) 0911 510 325
  • |
  • E-mail kontakt

Ošetrenie

Preventívna stomatológia

1. Profesionálne čistenie zubov

Toto čistenie je nazývané tiež dentálna hygiena. Je to komplexné čistenie zubov, pri ktorom sa z povrchu zubov neodstraňuje len nebezpečný povlak a kameň, ale aj všetky pigmenty z jedla, nápojov či fajčenia. Zuby sa čistia ručne kyretami, strojovo ultrazvukom, airflowom a rotačnými kefkami a gumičkami s leštiacou pastou obsahujúcou fluoridy.  Nasleduje  airflow ( pieskovanie zubov prúdom vody a vzduchu zmiešaného s veľmi jemným práškom). Týmto postupom sa dosiahne úplne čistý a hladký povrch zubov nielen nad ďasnom, ale aj pod ním. Esteticky na pohľad sa to prejaví oveľa svetlejšími, pri dopade svetla až lesknúcimi sa zubami.

2. Motivácia a inštruktáž čistenia zubov

V tejto fáze liečebného plánu sa snažíme čo najdôkladnejšie oboznámiť klientov s dôležitosťou a nutnosťou správnej starostlivosti nielen o samotné zuby, ale čo je v dnešnej dobe možno ešte dôležitejšie, o ich ďasná.  Samozrejme, naše nároky a pomôcky na čistenie zubov prispôsobujeme ochote, snaživosti, ale hlavne individuálnej zručnosti klienta. Od základného bežného spôsobu čistenia zubov, cez špeciálne pomôcky pre zlepšenie ústneho zdravia, až po ITOP – Individuálne Trénovaná Orálna Prevencia.  Čas a financie takto investované do motivácie a inštruktáže sa už za krátky čas vrátia vo forme lepšieho zdravotného stavu nielen  ústnej dutiny a celého tela, ale aj spoločenského uplatnenia, vo forme krajšieho a zdravšieho úsmevu a s tým spojeného sebavedomia.

3. Pečatenie zubov

Robí sa u detí od veku zhruba 6 rokov, kedy sa prerezávajú prvé trvalé zuby. Pri tomto ošetrení sa povrch rýh a jamiek na žuvacej plôške zadných zubov zalieva veľmi riedkym a dobre zatekavým materiálom, ktorý chráni tieto plôšky zubov pred pokazením. Takto sa nám podarí niekoľkonásobne znížiť pravdepodobnosť vzniku kazu u detí, na týchto najčastejšie a najskôr sa kaziacich miestach. Je to bezbolestné, rýchle a bez nutnosti  „vŕtania“.

Vstupné komplexné vyšetrenie
Toto vyšetrenie sa robí vždy pri prijatí nového pacienta.
Záchovná stomatológia
V tejto fáze ošetrenia, sa venujeme oprave kazom poškodených zubov, úprave ich farby, tvaru a funkčnosti. Použivajú sa na to materiály ako sú amalgám, fotokompozit či skloionomerné a fixačné cementy.
Endodoncia
Je to spôsob ošetrenia, pri ktorom dokážeme uchovať a zachrániť zub v ústnej dutine, ...
Protetická stomatológia
Protetická stomatológia sa zameriava na náhradu chýbajucich zubov po stránke funkčnej ako aj estetickej. Jedná sa o korunky, mostíky a protézy.
Stomatochirurgia
V našej zubnej ambulancií vykonávame zákroky ako sú jednoduché, ...

Kontakt na nás

ABM DENT s.r.o.

MUDr. Aurel Hoffmann
MUDr. Marek Hoffmann
Ulica Výstavby 14
04001 Košice

Tel. : (421) 0911 510 325

Po : 7:15 - 14:15
Ut : 13:00 - 18:30
St : 7:15 - 14:15
Št : 13:00 - 18:30
Pi : 7:15 - 14:15