tel. číslo: (421) 0911 510 325
  • |
  • E-mail kontakt

Ošetrenie

Záchovná stomatológia

V tejto fáze ošetrenia sa venujeme oprave kazom poškodených zubov, úprave ich farby, tvaru a funkčnosti. Použivajú sa na to materiály ako sú: amalgám, fotokompozit či skloionomerné a fixačné cementy.

1. Amalgámové plomby odporúčame zhotovovať na zadných zuboch. Využívame jeho odolnosť voči žuvaciemu tlaku, kvalitný a pre zub bezpečný prechod plomba- zub, ale hlavne jeho trvácnosť. Amalgámové plomby sa zhotovujú už niečo vyše 150 rokov a ich jedinou         nevýhodou je nutnosť odpreparovať väčšie množstvo zuba a tmavá, strieborná farba. Práve kvôli tmavšej farbe sa čoraz viacej ľudí         rozhoduje pre biele plomby, ktorých jedinou výhodou na zadných zuboch je ich neviditelnosť pri bežnom pohľade.

2.Fotokompozitné ( biele) materiály nám pomáhajú nielen pri oprave kazom poškodených predných zubov, ale aj na uspokojenie         čoraz väčších nárokov na estetiku, vzhľad a pekný tvar. Ďalej sú to neestetické pigmentové škvrny na sklovine, ktoré sa nedajú odstrániť pri dentálnej  hygiene, výmena starých, do hneda sfarbených plômb, uzatvorenie medzier medzi zubami, takmer neviditeľné dobudovanie   odlomených častí zubov.

Vstupné komplexné vyšetrenie
Toto vyšetrenie sa robí vždy pri prijatí nového pacienta.
Preventívna stomatológia
1. Profesionálne čistenie zubov Toto čistenie je nazývané tiež dentálna hygiena...
Endodoncia
Je to spôsob ošetrenia, pri ktorom dokážeme uchovať a zachrániť zub v ústnej dutine, ...
Protetická stomatológia
Protetická stomatológia sa zameriava na náhradu chýbajucich zubov po stránke funkčnej ako aj estetickej. Jedná sa o korunky, mostíky a protézy.
Stomatochirurgia
V našej zubnej ambulancií vykonávame zákroky ako sú jednoduché, ...

Kontakt na nás

ABM DENT s.r.o.

MUDr. Aurel Hoffmann
MUDr. Marek Hoffmann
Ulica Výstavby 14
04001 Košice

Tel. : (421) 0911 510 325

Po : 7:15 - 14:15
Ut : 13:00 - 18:30
St : 7:15 - 14:15
Št : 13:00 - 18:30
Pi : 7:15 - 14:15