tel. číslo: (421) 0911 510 325
  • |
  • E-mail kontakt

Ošetrenie

Endodoncia

Je to spôsob ošetrenia, pri ktorom dokážeme uchovať a zachrániť zub v ústnej dutine, aj keď kaz prenikol až k nervu zuba a zub intenzívne bolí, alebo vplyvom toxínov odumrel. Jedná sa o otvorenie zuba, následnú lokalizáciu vchodov do koreňových kanálikov, odstránenie zapáleneho a infikovaného tkaniva, rozšírenie a výplach koreňových kanálikov zuba dezinfekčnými roztokmi. Je to proces, ktorý si vyžaduje čas, precíznosť, ale hlavne presnosť. Dosiahnuť toto všetko sa nám darí vďaka zväčšovacím lupám, ktoré zväčšia niakoľkonásobne obraz ktorý vidíme, digitálny apexlokátor, ktorý s presnosťou 0,1 mm zmeria dĺžku koreňového kanálika zuba a nakoniec digitálny RTG prístroj, ktorý nám na LCD obrazovke zobrazí zub pred, počas a po liečbe.  Po vysušení zuba a jeho izolácií sa koreňové kanáliky zuba plnia. Vchody do kanálikov sa hermeticky utesnia teplou gutaperčou a výplňou zuba. Takéto zuby potom slúžia v ústnej dutine veľa rokov.  Na zvýšenie ich pevnosti a predĺženie ich životnosti doporučujeme väčšinu takto liečených zubov opatriť korunkou. Korunka redukuje riziko zlomenia na minimum a ideálne rieši aj estetiku, kedže jej farba sa vyberá individuálne pre každý zub. To je doménou protetickej stomatólogie. 

Vstupné komplexné vyšetrenie
Toto vyšetrenie sa robí vždy pri prijatí nového pacienta.
Preventívna stomatológia
1. Profesionálne čistenie zubov Toto čistenie je nazývané tiež dentálna hygiena...
Záchovná stomatológia
V tejto fáze ošetrenia, sa venujeme oprave kazom poškodených zubov, úprave ich farby, tvaru a funkčnosti. Použivajú sa na to materiály ako sú amalgám, fotokompozit či skloionomerné a fixačné cementy.
Protetická stomatológia
Protetická stomatológia sa zameriava na náhradu chýbajucich zubov po stránke funkčnej ako aj estetickej. Jedná sa o korunky, mostíky a protézy.
Stomatochirurgia
V našej zubnej ambulancií vykonávame zákroky ako sú jednoduché, ...

Kontakt na nás

ABM DENT s.r.o.

MUDr. Aurel Hoffmann
MUDr. Marek Hoffmann
Ulica Výstavby 14
04001 Košice

Tel. : (421) 0911 510 325

Po : 7:15 - 14:15
Ut : 13:00 - 18:30
St : 7:15 - 14:15
Št : 13:00 - 18:30
Pi : 7:15 - 14:15